Svetlo v interiéri

Lampa, luster, žiarovka, či bodové svetlo?

Mnohé byty a obytné priestory disponujú viac než dostatkom prirodzeného svetla, v iných treba svietiť aj cez deň. Po západe slnka si civilizovaný svet zapne vypínač a tmu nahradí umelé osvetlenie. Dlhšie do noci sa zabávame aj pracujeme, a preto potrebujeme oveľa viac svetla. Avšak svetlo nám nepomáha len bojovať so šerom, svetlo je aj plnohodnotným dekoratívnym prvkom, na ktorý by sme nemali zabúdať. Tento kurz Vás naučí, ako správne presvetliť požadovaný interiér, ako, čo možno najlepšie, využiť potenciál prirodzeného osvetlenia, ale aj to, ako s eleganciou a vkusom umelo osvetliť požadovaný priestor. Dozviete sa novinky z oblasti dizajnu moderných svietidiel, o možnostiach súčasných technológií, zoznámite sa s úspornými zdrojmi osvetlenia a v neposlednom rade sa oboznámite so zákonitosťami svetlotechniky.   

Rozsah kurzu:

12 vyučovacích hodín

Osnova:

 • Základná terminológia, definovanie základných požiadaviek podľa normy EN 12464-1 (Svetlo a osvetlenie – osvetlenie pracovných priestorov), definovanie parametrov osvetlenia, jasu, intenzity osvetlenia, rovnomernosti osvetlenia a oslnenia,…
 • Definovanie zrakovej úlohy – veľkosť pozorovaného detailu, pozorovacia vzdialenosť, kontrast jasov, rýchlosť zmeny, a pod. Definovanie základných parametrov osvetlenia pre jednotlivé druhy ľudskej činnosti
 • Vplyv prostredia na osvetlenie
 • Parametre vplyvu prostredia – odraznosť, farba a pod., vplyv umiestnenia svietidiel
 • Svietidlá pre pracovné priestory
 • Prehľad svietidiel používaných pre pracovné prostredie, ich vlastnosti, umiestnenie
 • Definovanie základných parametrov osvetľovacích sústav pre obytné priestory
 • Technické možnosti miestnosti, funkčné a estetické úlohy
 • Prevedenie výpočtu vo voľne prístupných programoch, správne zadefinovanie vstupných údajov – definovanie samotného priestoru a druhov svietidiel (rozmery miestnosti, materiály, farba stien, podláh, stropov, definovanie typu svietidiel a ich pozícia)
 • Výpočet osvetlenia v súlade s denným osvetlením, rozobratie hodnôt výstupu z programu a následná korekcia prípadne pridanie svietidiel
 • Možnosti grafického riešenia vizuálneho vzhľadu osvetlenia v priestore pomocou rôznych grafických programov
 • Definovanie podmienok a možností pre bezproblémovú inštaláciu svietidiel – zápustné hĺbky, montážne boxy, zapojenie LED svietidiel, a pod.
 • Vytvorenie kompletného rozpočtu a kalkulácie návrhu, nákupu a realizácie svietidiel interiéru
 • Praktické cvičenia – riešenie kompletného projektu

Cena:

Cena pre osobu / kurzCena platí
230,00 € Len v daných termínoch s uvedeným rozsahom

Cena platí pri min. 3 účastníkoch.

V cene kurzu sú zahrnuté aj pracovné pomôcky a materiál.

Poskytujeme výhodné ceny pre študentské skupinové kurzy na požiadanie.
Pre firmy poskytujeme osobitný cenník na požiadanie.
Ceny individuálnych kurzov u klienta príp. e-learning kurzov taktiež na požiadanie.

Termín školenia:

Začiatok kurzu
Koniec kurzu Čas Deň Typ kurzu
28.02.2024 01.03.2024 17:00 – 21:00 Str – Pia Večerný
02.03.2024 03.03.2024 09:00 – 16:00 So – Ne Víkendový

Nevyhovujú vám termíny kurzu? Kontaktujte nás a pripravíme vám kurz v termíne podľa vašich predstáv.

Záväzná objednávka:

Po zvolení najvhodnejšieho riešenia kurzu pre Vás, si prosím stiahnite, vyplňte a pošlite záväzný objednávkový formulár na našu e-mailovú adresu.

Akreditované školenie

Školenie je akreditované Ministerstvom školstva SR – Potvrdenie o akreditácii vzdelávacieho programu ďalšieho vzdelávania č. 3218/2010/213/1. Po ukončení kurzu každý absolvent dostane certifikát o úspešnom absolvovaní akreditovaného školenia.

Galéria:

Thanks for installing the Bottom of every post plugin by Corey Salzano. Contact me if you need custom WordPress plugins or website design.